Rekrutacja na roczny kurs dokształcający dla doktorantów Trzeci cykl studiów prawa kanonicznego

Celem rocznego kursu dokształcającego w ramach trzeciego cyklu studiów prawa kanonicznego jest poszerzenie wiedzy z zakresu prawa kanonicznego oraz przygotowanie pracy doktorskiej z tej dyscypliny. Kurs obejmuje 8 wykładów tematycznych z prawa kanonicznego, w wymiarze 10 godzin każdy i 20 godzin języka łacińskiego. Łącznie 100 godzin wykładowych zrealizowanych podczas 10 zjazdów.

Roczny kurs dokształcający skierowany jest do absolwentów studiów magisterskich, którzy posiadają dyplom licencjata kościelnego z prawa kanonicznego.

Zajęcia prowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW. W semestrze pierwszym odbywają się one w następujących terminach: 19.10.2017; 16.11.2017; 7.12.2017; 4.01.2018; 18.01.2018 (od godz. 9.00-17.45), w budynku UKSW przy ul. Dewajtis 5. Terminy zajęć semestru drugiego będą podane w późniejszym czasie.

Zapisy na kurs odbywają się od 3 lipca 2017 r. do 22 września 2017 r.. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa, tel.: (+48-22) 561-88-11; 561-88-12, email: prawokan@uksw.edu.pl.

Opłata za kurs wynosi 2.700,00 zł., należy ją uiścić na podane konto bankowe jednorazowo. Uregulowanie należności powoduje wpisanie na listę uczestników Kursu. Kurs może być zawieszony w danym roku z powodu małej liczby uczestników.

Warunkiem ukończenia kursu jest uzyskanie pozytywnego wyników z egzaminów. Uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia kursu dokształcającego, zgodne z wzorem UKSW oraz zaświadczenie zaliczenia trzeciego cyklu zgodnie z dekretem Kongregacji Wychowania Katolickiego z 2 września 2002 roku.

Wymagane dokumenty:

·      podanie o przyjęcie na kurs (kwestionariusz podania umieszczony jest na stronie Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW www.wpk.uksw.edu.pl)
·      odpis dyplomu magisterskiego wraz z suplementem
·      odpis dyplomu licencjata kościelnego z prawa kanonicznego
·      2 fotografie i kserokopia dowodu osobistego
·      zgoda przełożonych w przypadku osób duchownych i życia konsekrowanego

po złożeniu w dziekanacie podania o przyjęcie na Kurs, uczestnicy Kursu otrzymają informację o indywidualnym numerze konta, na które należy wpłacić opłatę za kurs. Przy wpłacie proszę dopisać: tytułem: kurs dokształcający dla doktorantów. Następnie proszę dostarczyć do dziekanatu dowód wpłaty czesnego.