VIII Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego

Miło nam poinformować, że w VIII Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego drużyna UKSW zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast w klasyfikacji indywidualnej studentka naszego wydziału stanęła na podium zajmując drugie miejsce.

VIII Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego tematyką obejmował prawo kanonizacyjne. W Konkursie wzięły udział drużyny z czterech Uczelni: Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs, jak co roku, składał się z czterech części: testu, odpowiedzi ustnych na wskazane przez Komisję zagadnienia, pytaniu opisowym oraz kazusu, a uczestnicy byli oceniani zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Klasyfikacja drużynowa przedstawiała się następująco:
1. Katolicki Uniwersytet Lubelski
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
3. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej na podium znaleźli się:
1. p. Malwina Kędracka (KUL)
2. p. Emilia Zyskowska (UKSW)
3. p. Sabina Karp (KUL)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Zdjęcie 1.