II Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych

Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, iż Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe  Prawa Kanonicznego Regula Iuris działające na Wydziale Prawa Kanonicznego, 19 kwietnia 2018 roku organizuje II Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych.

Patronat honorowy nad Konkursem objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, ks. prof. dr hab. Henryk Stawniak oraz Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski- Jego Ekscelencja ks. bp. dr hab. Artur Miziński. Tematyka tegorocznego Konkursu to „Przeszkody małżeńskie w prawie kanonicznym".

Przebieg Konkursu został podzielony na dwa etapy: szkolny i ogólnopolski. Do szkolnego szczebla przystąpiło ponad 1000 uczestników ze 108 szkół z całej Polski. Spośród wszystkich uczestników ponad 100 osób zakwalifikowało się do etapu centralnego. Fakt tak ochoczego uczestnictwa naszych młodszych kolegów w tym przedsięwzięciu jest dla nas szczególnym powodem do radości.

Etap finałowy odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku w godzinach 11:00 – 15:30 na Auli Jana Pawła II, kampus przy ul. Dewajtis 5.

W imieniu Organizatorów
Rafał Borowy