Projekt Szlachetna Paczka

Wydziałowa Rada Studentów WPK UKSW serdecznie zaprasza do udziału w Projekcie Szlachetna Paczka. Dzięki nam wszystkim rodzina, którą obdarujemy będzie miała szczęśliwsze Święta, a może nawet będzie to impuls do zmiany ich życia. Rodzina jako podstawowe potrzeby wymienia żywność oraz środki czystości. Jednym z upragnionych prezentów jest łóżko dla Patrycji. Dziewczynka ma 5 lat, a nigdy jeszcze nie spała osobno. Do tej pory Patrycja śpi z babcią, która się nią zaopiekowała. Od 25.11 do 29.11 w Dziekanacie będzie stała skarbonka, do której będzie można wrzucać datki. Mam nadzieję, że nikt nie przejdzie obojętnie obok akcji.
Oto krótki opis rodziny, która została wybrana: Pani Małgorzata (60 l.) mieszka z dwojgiem pasierbów: Adrianem (21 l.) i Maćkiem (19 l.). Wychowuje również wnuczkę Patrycję. Mimo skromnej sytuacji finansowej Pani Małgorzata podjęła się opieki nad wnuczką, której matka, ze względu na chorobę psychiczną, nie była w stanie podjąć się opieki nad dziewczynką. Niska emerytura i świadczenie przyznane w związku ze sprawowaniem opieki nad Patrycją, niemal w całości przeznaczone są na opłaty. Pasierbowie podejmują dorywcze prace, ale nie mogą znaleźć stałego zatrudnienia.
W razie jakichkolwiek pytań proszę kierować mail na adres: wrs.wpk.uksw@wp.pl
Z poważaniem, Zuzanna Maj Przewodnicząca WRS WPK UKSW