Kongres Prawa Kanonicznego Waszyngton

W dniach 17-21 września 2014 r. w Waszyngtonie (USA) odbył się XV Międzynarodowy Kongres Prawa Kanonicznego. Kongres, poświęcony był tematowi: ?Przestępstwo i kara. Natura, problemy i perspektywy kanonicznego prawa kanonicznego i jego relacja do prawa państwowego?. W Kongresie uczestniczyli pracownicy Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW: dziekan ks. prof. Henryk Stawniak, ks. prof. Wojciech Góralski i ks. dr hab. Arkadiusz Domaszk, ks. prof. Tomasz Gałkowski, ks. prof. Grzegorz Leszczyński i ks. dr Tomasz Białobrzeski. Ks. prof. Wojciech Góralski i ks. dr hab. Arkadiusz Domaszk wygłosili referaty. Organizatorem Kongresu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studio Iuris Canonici Promovendo oraz Wydział Prawa Kanonicznego Katolickiego Uniwersytetu Ameryki w Waszyngtonie. Kongres odbywa się co trzy lata w różnych ośrodkach naukowych i jest okazją do spotkania kanonistów z całego świata, dzielenia się wiedzą z zakresu prawa kanonicznego, dyskusji i wymiany poglądów. Poprzedni kongres odbył się Warszawie w 2011 r. i był przygotowany przez Wydział Prawa Kanonicznego UKSW. (A. Domaszk)