Propozycja wyjazdu do Stoczka Warmińskiego, Gietrzwałdu i Świętej Lipki

Szanowni Profesorowie! Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!

Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego działające na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ma dla Was niecodzienną propozycję! Wyjedźmy razem do Stoczka Warmińskiego, Gietrzwałdu i Świętej Lipki!

O tym, że są to miejsca wyjątkowe dla każdego Polaka, a szczególnie nas - studentów Uniwersytetu, którego patronem jest Kardynał Stefan Wyszyński, nie musimy nikogo przekonywać - z takiej okazji trzeba skorzystać!

Stoczek Warmiński jest miejscem odosobnienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które opisał w "Zapiskach więziennych". Do Stoczka przywieziony został z Rywałdu późnym wieczorem 12 października 1953.

Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej jest słynna z objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Objawienia gietrzwałdzkie miały miejsce dziewiętnaście lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku.

Święta Lipka znajduje się tutaj jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Początki kultu Matki Boskiej w Świętej Lipce sięgają XIV w.

Wyjazd planowany jest na 11 maja 2019 r. w zależności od ilości chętnych pojedziemy swoimi samochodami osobowymi bądź wynajmiemy inny środek transportu. Wycieczka kosztować będzie ok. 100 zł (w zależności jaki środek komunikacji wybierzemy). W ramach wyjazdu przewidziane jest zwiedzanie wyżej wymienionych miejsc, a także obiad.

Zapowiada się wspaniale spędzony czas poświęcony na modlitwę, formację, poznawanie i pogłębianie wiedzy, a także na zawieranie nowych znajomości.

Pamiętajcie, że takie okazje nie zdarzają się zbyt często…, dlatego pełna mobilizacja, zapraszajcie swoich przyjaciół i znajomych z Wydziału!

Czekamy na Was!!! I liczymy na Waszą liczną obecność.

Prosimy, o zgłoszenia na adres: kn.regulaiuris@gmail.com do 25 kwietnia 2019 r.

Niech będzie nas jak najwięcej!

Link do wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/events/2259022767649158/

 

Zarząd KN Regula Iuris

 

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach