Przejdź do treści

Warsztaty „SAFEGUARDING” – standardy ochrony małoletnich w kościelnych jednostkach organizacyjnych

Wydział Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Fundacją Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski oraz Centrum Ochrony Dziecka zapraszają  do udziału w warsztatów dokształcających: Ustawowe standardy ochrony małoletnich w kościelnych jednostkach organizacyjnych, organizowanych dnia 03.02.2024 roku (sobota) w kampusie przy ul. Dewajtis 5, 01-815 w Warszawie.

Wchodząca w życie w dniu 15 lutego 2024 roku ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (zwana też „ustawą Kamilka”) zmienia szereg obowiązujących w Polsce przepisów i nakłada na liczne podmioty nowe obowiązki w zakresie ochrony małoletnich. Jednym z tych obowiązków jest wprowadzenie tzw. standardów ochrony małoletnich, który dotyczy także kościelnych osób prawnych i jednostek organizacyjnych.

Celem warsztatów jest analiza zmian wprowadzonych powyższą ustawą i przedstawienie ich praktycznych konsekwencji, w szczególności nowych obowiązków podmiotów kościelnych w zakresie ochrony małoletnich od dnia 15 lutego 2024 roku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Rejestracja uczestników warsztatów trwa od 20 grudnia 2023 r. od godziny 08:00 do 26 stycznia 2024 r. do godziny 23:59 i przeprowadza się ją w Internetowej Rejestracji Kandydatów w systemie oferta www.oferta.uksw.edu.pl

Wymagane dokumenty  (do pobrania z systemu: oferta.uksw.edu.pl, po dokonaniu rejestracji):

  • podanie o przyjęcie na Warsztat (Formularz zgłoszeniowy do pobrania z systemu oferta),
21 listopada 2023