Sprawozdanie z wykładu Wicemarszałka Senatu RP prof. dr. hab. Michała Seweryńskiegi

Wminionym tygodniu (7 czerwca 2018 r.) w murach naszej Alma Mater mieliśmy przyjemność gościć Wicemarszałka Senatu RP prof. dr. hab. Michała Seweryńskiegi, długoletniego rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Studencka oraz doktorancka społeczność Wydziału Prawa Kanonicznego miała przyjemność wysłuchać referatu autorstwa Pana Marszałka pt. „Aksjologia prawa w świetle katolickiej nauki społecznej”. Spotkanie było kolejnym doniosłym wydarzeniem na Wydziale Prawa Kanonicznego, którego pomysłodawcą i organizatorem było Studencko-Doktoranckie Koło Prawa Kanonicznego Regula Iuris. Spotkanie otworzył Jego Magnificencja Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Prodziekan Wydziału Prawa Kanonicznego ks. dr hab. Marek Stokłosa oraz opiekun Koła ks. dr Jan Dohnalik. Wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a przytoczone w nim treści były prawdziwą „ucztą” intelektualną. Stawiane pytania badawcze skłaniały do głębokich refleksji. Należało odpowiedź sobie na pytanie, czy stanowione prawo zawiera wyłącznie interesy ustawodawcy czy może niesie ze sobą wartości, według których przychodzi nam żyć? Prelegent kładł szczególny nacisk na znaczenie oraz obecność ius naturalewe współczesnym świecie. Jako społeczność Wydziału Prawa Kanonicznego mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z tak wybitną osobą, jaką bez wątpienia jest Pan Marszałek.

Wioleta Wasil
Sekretarz Studencko-Doktoranckie Koło Prawa Kanonicznego Regula Iuris.

Galeria: zdjecie 1zdjęcie 2zdjęcie 3.

20 czerwca 2018