Finalista nagrody Global Student Prize

Z radością informujemy, że p. Mikołaj Wolanin, student Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, jako finalista nagrody Global Student Prize, znalazł się w gronie 50 najlepszych studentów na świecie.

Pan Mikołaj Wolanin jest autorem 14 publikacji naukowych, w tym 2 monografii („Prawa ucznia” oraz „Obowiązki ucznia”, wydane w 2021 r.). Wygłosił ponad 30 referatów na konferencjach naukowych, w tym 12 międzynarodowych. Studiuje prawo kanoniczne na UKSW, a także prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył staże naukowe na Università di Verona we Włoszech oraz w Max Planck Institute for Comparative Public Law and International Law w Heidelbergu.

Pan Mikołaj Wolanin pełni funkcję Prezesa Fundacji na rzecz Praw Ucznia. Jest ponadto przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia, do której w roku szkolnym 2023-2024 zapisało się ponad 700 osób z całej Polski,

Jest reprezentantem Fundacji w Child Rights Connect w Genewie, organizacji będącej merytorycznym zapleczem dla Komitetu Praw Dziecka ONZ, jak również członkiem Zespołu ds. Praw i Obowiązków Ucznia przy MEN. W 2020 r. p. Mikołaj Wolanin był nominowany do Międzynarodowej Dziecięcej Nagrody Pokoju, tzw. dziecięcego Nobla. W 2023 r. zaś został jednym z laureatów Nagrody Prezydenta Warszawy im. Tadeusza Mazowieckiego.

Serdecznie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szczegóły na stronie https://uksw.edu.pl/student-uksw-finalista-global…/

22 lipca 2024