Pomoc mieszkańcom terenów objętych powodzią

Nasza Uczelnia kontynuuje pomoc mieszkańcom terenów objętych powodzią. Wyodrębniony został rachunek bankowy do wpłat darowizn na rzecz powodzian.

W związku z kataklizmem, który dotknął tereny południowo-zachodniej Polski, władze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z całą społecznością Uczelni kontynuują pomoc dla poszkodowanych.

Utworzony został specjalny rachunek bankowy, na który można wpłacać darowizny:

Santander Bank Polska S.A. nr 64 1090 1014 0000 0001 2994 7644

Zgromadzone w trakcie zbiórki pieniądze zostaną przekazane na odbudowę zniszczonej w trakcie powodzi Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Chodowieckiego 7 w Nysie.

– W związku z powodzią, która w tym roku wyrządziła tak wiele szkód naszym rodakom, wyrażam swoją wielką solidarność z poszkodowanymi. W obliczu tej tragedii nie możemy pozostać obojętni. Wsparcie, które możemy zaoferować, jest teraz bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Jako społeczność UKSW uruchomiliśmy zbiórkę pieniężną na odbudowę zniszczonej w trakcie powodzi szkoły podstawowej w Nysie. Zwracam się do Państwa z prośbą o przyłączenie się do organizowanej zbiórki. Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie i może pomóc ludziom dotkniętym tym nieszczęściem w powrocie do normalnego życia. Serdecznie zachęcam do zaangażowania się w akcję. Wierzę, że wspólnymi siłami możemy pomóc tym, którzy w tej chwili najbardziej tego potrzebują. – powiedział rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

Pomoc rzeczowa

Samorząd Studentów UKSW wspiera zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla osób z terenów dotkniętych powodzią, organizowaną przez Urząd Dzielnicy Bielany. Artykuły zbierane są do pojemników umieszczonych przy: Biurze Samorządu Studentów UKSW (pok. 201, bud. 21) oraz Centrum Wsparcia Studenta (pok. 004, bud. 23) Najpotrzebniejsze rzeczy to: woda butelkowana, środki czystości, karma dla zwierząt, sucha żywność.

Pomoc psychologiczna

W związku z powodzią, prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. zdecydowała o zwiększeniu dostępności wsparcia psychologicznego oraz duchowego dla studentów UKSW.

Dodatkowe dyżury psychologa Ewy Michałowskiej będą dostępne w wersji on-line. Studenci, którzy chcą skorzystać z oferowanej formy wsparcia, prosimy o kontakt mailowy pod adresem e.michalowska@uksw.edu.pl

Wsparcie duchowe – ks. Jan Niewęgłowski oferuje wsparcie podczas spotkań online. Studenci, którzy chcą skorzystać z oferowanej formy wsparcia, prosimy o kontakt mailowy pod adresem j.nieweglowski@uksw.edu.pl

Wolontariat studencki

Samorząd Studentów UKSW zaprasza chętnych którzy chcą zaangażować się w pomoc osobom poszkodowanym i wspólnie z nimi doprowadzić dotknięte powodzią tereny z powrotem do użytku. Wolontariat będzie opierał się głównie na uprzątnięciu terenów, na których woda już opadła, wszystkie narzędzia będą zapewnione. Wolontariat odbędzie się w trzech turach (wyjazd z Warszawy pierwszego dnia po południu, powrót do Warszawy czwartego dnia późnym wieczorem). 26.09 – 29.09; 29.09 – 02.10; 02.10 – 05.10.

Więcej informacji: Wolontariat studencki na terenach objętych powodzią

Zapisy: https://forms.gle/9RSDyNanu9cif7bLA

Poniżej link do rozmowy z pochodzącym z Kłodzka studentem WPiA UKSW, Pascalem Blachetą, który pomagał w usuwaniu skutków powodzi: https://uksw.edu.pl/powodz-2024-prawdziwa-ludzka-solidarnosc/

26 września 2024