Przejdź do treści

Uroczyste „Gaudeamus igitur” na WPK UKSW 

W dniu 13 czerwca 2026 roku na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów, podczas której nastąpiło wręczenie symbolicznych dyplomów absolwentom, którzy ukończyli studia w tym roku. W tym roku, po raz pierwszy, w uroczystości wzięli udział także absolwenci studiów niestacjonarnych. 

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie na Aulę Jana Pawła II sztandaru UKSW, odśpiewanie pieśni „Gaude Mater Polonia” oraz odczytanie listu, skierowanego do absolwentów WPK przez Rektora UKSW – ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego. Następnie głos zabrał Dziekan WPK – ks. dr hab. Dariusz Borek, prof. ucz., który podziękował absolwentom za czas spędzony na Uczelni oraz życzył im powodzenia w życiu osobistym i zawodowym. W dalszej kolejności Ksiądz Dziekan, wraz z Dyrektorem INP – ks. dr. hab. Markiem Sajem, prof. ucz., wręczył absolwentom symboliczne dyplomy. Następnie głos zabrała przedstawicielka absolwentów – p. Natalia Grzęda, która w swym wystąpieniu podziękowała za przekazaną wiedzę, życzliwość i wsparcie. Oficjalną część uroczystości zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni „Gaudeamus igitur”, po czym zebrani udali się na tradycyjne wspólne zdjęcie na schodach starego gmachu UKSW. Po uroczystości absolwenci spotkali się z rodzinami i bliskimi na poczęstunku pod Aulą Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości oraz serdecznie gratulujemy absolwentom WPK UKSW!

23 czerwca 2026