II Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych za nami!

Finałowy etap II Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych organizowany przez Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris odbył się 19 kwietnia 2018 roku w Auli Jana Pawła II. Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła przeszkód zrywających w kościelnym prawie małżeńskim.

Nasz Uniwersytet gościł prawie 100 uczestników wraz z opiekunami z ponad 35 szkół średnich z całej Polski. Do finałowego etapu, spośród ponad 1000 przystępujących do etapu szkolnego, zakwalifikowani zostali Ci uczniowie, którzy otrzymali minimum 70 % punktów.

Laureatami II Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych zostali:
Miejsce I Julia Janowiak – V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie
Miejsce II Kacper Zapała – V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w KrakowieMiejsce III Eliza Stopyra – I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju

Wyróżnieni zostali:
Aleksandra Nawrat– Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku
Damian Kikta– II Liceum Ogólnokształcące im Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu
Anna Matusik– II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku
Renata Hajduk– II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku
Anna Drążek – I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie

Konkurs swoim patronatem objął Jego Magnificencja Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, który mimo licznych obowiązków przybył na uroczyste otwarcie. W krótkich słowach skierowanych do uczestników i organizatorów opowiedział historię naszej uczelni oraz zachęcił młodych adeptów prawa kanonicznego do studiowania na jednym z najstarszych fakultetów prawa kanonicznego w Polsce. Swoją obecnością uczestników i organizatorów zaszczyciła także Prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. UKSW dr hab. Anna Fidelus, która jest wielkim promotorem działalności naszego Koła. Wręczając nagrody uczestnikom zaprosiła do studiowania na UKSW oraz pogratulowała organizatorom bardzo profesjonalnej organizacji Konkursu.

Patronat honorowy objął także Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski Jego Ekscelencja ks. bp Artur Grzegorz Miziński, który ze względu na inne zobowiązania nie mógł wziąć osobistego udziału w wydarzeniu. Niemniej współczesne metody kontaktu na odległość okazały się bardzo trafnym rozwiązaniem. W odtworzonym nagraniu Ksiądz biskup powiedział, że „konkurs jest nie tylko okazją do zdrowej rywalizacji o imponujące nagrody, ale ma również charakter wspólnototwórczy i tego budowania wspólnoty serdecznie wszystkim życzę”. Tymi imponującymi nagrodami, poza książkami i upominkami rzeczowymi było 8 indeksów na Wydział Prawa Kanonicznego UKSW.

Nieocenione wsparcie w organizację tego ogromnego wydarzenia organizatorzy otrzymali od Dziekana Wydziału Prawa Kanonicznego ks. prof. dr hab. Henryka Stawniaka oraz Prodziekanów ks. prof. UKSW dr. hab. Marka Saja i ks. prof. UKSW dr. hab. Marka Stokłosy.

Wydarzenie, organizowane przez jedno z najmłodszych kół naukowych naszego Uniwersytetu, wsparli także partnerzy, a którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy: Bank Zachodni WBK, Santander Universidades, PaperLove, Dawtona, Wydawnictwo Pallotinum, Wydawnictwo CH Beck, Wydawnictwo Gaudium, Wydawnictwo Naukowe UKSW, Ordynariat Polowy Wojska Polskiego, Samorząd Studentów UKSW, Fundacja Wyszyńskiego, Samorząd Doktorantów UKSW, LipneStudio. Dziękujemy także pracownikom naszego Wydziału, którzy przekazali książki o tematyce kanonistycznej dla uczestników Konkursu.

Wszystkim partnerom składamy serdeczne podziękowania i już dziś zapraszamy do współpracy za rok, przy organizacji III Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych. Ufamy, że na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie spotkamy się z jeszcze większą liczbą młodych kanonistów, których już teraz zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

Ostatnia ważna informacja! Wszystkie zdjęcia z Konkursu dostępne są w poniższym linku: http://lipnestudio.pl/ii-ogolnopolski-konkurs-prawa-kanonicznego/

Wrzucajcie na Facebook’a, oznaczajcie nas i znajomych, i nie zapomnijcie polubić naszej strony: https://www.facebook.com/KoloNaukoweRegulaIuris/

Pamiętajcie! Już w liceum możecie zdobyć indeks na Wydział Prawa Kanonicznego naszej uczelni. Pozdrawiamy! Do zobaczenia na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie!

27 kwietnia 2018